CISA Preparation Course

Niveau
Tijdsduur
Locatie
Op locatie
Startdatum en plaats

CISA Preparation Course

Security Academy Training B.V.
Logo van Security Academy Training B.V.
Opleiderscore: starstarstarstarstar_border 8,2 Security Academy Training B.V. heeft een gemiddelde beoordeling van 8,2 (uit 18 ervaringen)

Tip: meer info over het programma, prijs, en inschrijven? Download de brochure!

Startdata en plaatsen
placeWoerden
4 mrt. 2026 tot 1 apr. 2026
Toon rooster
event 4 maart 2026, 09:00-17:00, Woerden, Module 1 - The proces of auditing information systems
event 11 maart 2026, 09:00-17:00, Woerden, Module 2 - Governance and management of IT
event 18 maart 2026, 09:00-17:00, Woerden, Module 3 - Information systems acquisition, development and implementation
event 25 maart 2026, 09:00-17:00, Woerden, Module 4 - Information systems operations, maintenance and service management
event 1 april 2026, 09:00-17:00, Woerden, Module 5 - Protection of information assets
placeWoerden
4 sep. 2026 tot 2 okt. 2026
Toon rooster
event 4 september 2026, 09:00-17:00, Woerden, Module 1 - The proces of auditing information systems
event 11 september 2026, 09:00-17:00, Woerden, Module 2 - Governance and management of IT
event 18 september 2026, 09:00-17:00, Woerden, Module 3 - Information systems acquisition, development and implementation
event 25 september 2026, 09:00-17:00, Woerden, Module 4 - Information systems operations, maintenance and service management
event 2 oktober 2026, 09:00-17:00, Woerden, Module 5 - Protection of information assets
Beschrijving

Bereid je op een praktische wijze voor op het internationale CISA® examen bij ons als ISACA Accredited Training Partner.

Tijdens de CISA® (Certified Information Systems Auditor) cursus wordt u opgeleid tot een breed onderlegde IT-auditor. Na afronding van de cursus heeft u een gedegen kennis van de vijf CISA® modules zodat u deze in de praktijk toe kunt passen én bent u goed voorbereid op het internationale CISA® examen. Met de CISA® certificering op zak wordt u internationaal erkend als IT-Auditor en verhoogt u de marktwaarde van zowel uzelf als uw bedrijf.

Er zijn op dit moment veel aanbieders die u voorbereiden op het CISA® examen. Deze cursussen richten zich voornamelijk op het trainen v…

Lees de volledige beschrijving

Veelgestelde vragen

Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.

Nog niet gevonden wat je zocht? Bekijk deze onderwerpen: CISA (Certified information systems auditor), ISACA, Auditing (financieel), Internal Auditing en CRISC.

Bereid je op een praktische wijze voor op het internationale CISA® examen bij ons als ISACA Accredited Training Partner.

Tijdens de CISA® (Certified Information Systems Auditor) cursus wordt u opgeleid tot een breed onderlegde IT-auditor. Na afronding van de cursus heeft u een gedegen kennis van de vijf CISA® modules zodat u deze in de praktijk toe kunt passen én bent u goed voorbereid op het internationale CISA® examen. Met de CISA® certificering op zak wordt u internationaal erkend als IT-Auditor en verhoogt u de marktwaarde van zowel uzelf als uw bedrijf.

Er zijn op dit moment veel aanbieders die u voorbereiden op het CISA® examen. Deze cursussen richten zich voornamelijk op het trainen voor het examen. Onze ervaring is dat het CISA® examen niet onderschat moet worden. Uitsluitend het trainen van examenvragen en het bestuderen van de theorie is niet voldoende om daadwerkelijk de stof te kunnen begrijpen en toe te kunnen passen. Deze CISA® cursus onderscheidt zich, naast de focus op het behalen van het examen, door de aandacht voor het goed begrijpen en kunnen toepassen van de lesstof in de praktijk.

De CISA® Preparation Course bestaat uit vijf klassikale cursusdagen waarin theorie wordt afgewisseld met praktijkcasussen en oefenvragen. Er wordt uitgebreid ingegaan op ieder domein, zodat u voldoende tijd heeft de stof eigen te maken. Op de laatste lesdag krijgt u een uitgebreid CISA® proefexamen dat uiteraard ook nabesproken wordt. Bovendien wordt er specifiek aandacht besteed aan de Nederlandse situatie.

U ontvangt bij aanvang van de cursus het cursusmateriaal. Het cursusmateriaal is Engelstalig en de voertaal tijdens de cursus is Nederlands.

Bij de cursus zit het volgende inbegrepen:

* De officiële ISACA® CISA® Review Manual
* 12 maanden Online Subscription tot de officiële ISACA® CISA® Review Questions, Answers & Explanations Database
* Aanvullend cursusmateriaal (ISACA® cursusslides, oefenvragen)
* Proefexamen

Behaalt u onverhoopt het CISA® examen niet, dan mag u bij ons gratis de cursus (of onderdelen hiervan) opnieuw volgen. U kunt kosteloos blijven deelnemen aan de cursus en de lessen indien er plaatsen beschikbaar zijn.

Het CISA® examen wordt afgenomen door ISACA® en zit niet bij de cursus inbegrepen. Het is ook mogelijk het examen online af te nemen.

Omdat wij Accredited Training Partner zijn kunt u bij ons [een ISACA® examenvoucher kopen](https://www.securityacademy.nl/examens-certificeringen/isaca-examenvouchers/) voor € 595 excl. btw. Wilt u dit liever zelf via ISACA® regelen? Dat kan via [de website van ISACA®](https://www.isaca.org/). De examenkosten bedragen dan $575 voor ISACA® leden en $760 voor niet ISACA® leden.

Wanneer u zich voor een examen inschrijft, krijgt u een jaar de tijd om het examen met succes te voltooien. In dat jaar dient u ook de eventuele herkansingen te doen. De tijd tussen twee opeenvolgende examenpogingen is gesteld op minimaal 48 uur.

Na succesvolle afronding van het CISA® examen kunt u, indien u voldoende werkervaring heeft, uw CISA® titel bij ISACA® aanvragen.

Dit CISA® examen is een theoretisch examen waarvoor veel parate detailkennis is vereist. Dit betekent dat er na de cursus nog veel tijd in de voorbereiding op het examen moet worden gestoken. De vermelde hoeveelheid zelfstudie ter voorbereiding op het examen is een minimum. De werkelijke belasting kan hoger zijn en verschilt sterk per persoon.

De cursus bestaat uit 5 lesdagen, met meestal een week tussentijd. De cursustijden zijn van 9.00u tot ongeveer 16.30u. Een lunch is inbegrepen indien u de cursus klassikaal volgt en bestaat uit een buffet met o.a. verse broodjes. Heeft u allergieën of dieetwensen? Gelieve dit tijdig door te geven.

De locatie is: De Bleek 11, 3447 GV Woerden, Nederland.

Wij zijn goed bereikbaar met het openbaar vervoer en de auto en je kunt gratis parkeren achter het pand.

Module 1 – The proces of auditing information systems

Het doel van module 1 is om de kandidaat de benodigde kennis aan te dragen betreffende auditing methoden en technieken, gebaseerd op ISACA standaarden en richtlijnen, waardoor een organisatie geholpen wordt om haar informatiesystemen op adequate wijze te beheersen en te beschermen.

Onderwerpen:

* Management of the IS audit function
* ISACA standards
* IS controls
* Performing an IS audit
* Control self-assessment
* The evolving audit process

Module 2 – Governance and management of IT

Het doel van module 2 is de kandidaat vaardigheden bij te brengen om organisatiestructuren en processen van een organisatie op zodanige wijze in te richten dat de bedrijfsmissie daarmee op de juiste wijze wordt ondersteund.

Onderwerpen:

* Corporate governance and governance of enterprise IT
* Information systems strategy and risk management
* Policies, procedures and practices of auditing
* Business continuity planning

Module 3 – Information systems acquisition, development and implementation

Het doel van module 3 is de kandidaat begrip bij te brengen en zich competenties eigen te laten maken waarmee de methoden van acquisitie, ontwikkelen, testen en implementeren van informatiesystemen in overeenstemming wordt gebracht met de doelstellingen van de organisatie alsmede de strategie om die doelstellingen te bereiken.

Onderwerpen:

* Realization of business benefits
* Project management structure & practices
* Infrastructure and business application development
* Development methods for infrastructure, systems, and applications
* Process improvement and application controls

Module 4 – Information systems operations, maintenance and support

Het doel van module 4 is om de kandidaat te laten begrijpen en zich methoden en technieken eigen te maken waarmee gerealiseerd kan worden dat dagelijks beheer, onderhoud en dienstverlening op de juiste wijze ten dienste staan van de doelstelling van de organisatie en de strategie om die doelstelling te bereiken.

Onderwerpen:

* Information system operations
* Information system architecture, network infrastructure, software and hardware
* Auditing infrastructure, maintenance and operations
* Disaster recovery planning

Module 5 – Protection of information assets

Het doel van module 5 is om de kandidaat te laten begrijpen en zich methoden en technieken eigen te laten maken waarmee met het juiste beveiligingsbeleid, het correct toepassen van standaarden, procedures en beheersactiviteiten ten aanzien van informatiemiddelen de BIV driehoek (beschikbaarheid, integriteit en vertrouwelijkheid) van een organisatie op adequate wijze onder controle kan worden gehouden.

Onderwerpen:

* Information security management
* Network infrastructure security
* Logical access and encryption
* Environmental and physical access exposure and controls
* Mobile computing, peer-to-peer and social networks

Proefexamen

De laatste lesdag wordt afgesloten met een uitgebreid Engels proefexamen, zodat u voor uzelf goed kunt beoordelen in hoeverre u al klaar bent voor het officiële examen.

De Security Academy gelooft in de kracht van praktijkkennis en praktijkervaring. Daarom krijgt u les van (zeer) ervaren praktijkdocenten, die les geven in het vak dat zij dagelijks beoefenen. Daarnaast zijn zij didactisch onderlegd en waar nodig bijgeschoold, zodat zij hun kennis en ervaring goed op u kunnen overbrengen.

Wij bieden al onze cursussen flexibel aan. Dat wil zeggen dat u zelf kunt kiezen of u deze klassikaal, online of in een mix wenst te volgen.
Dus of u nu voor online gekozen heeft of voor klassikaal, u kunt altijd nog uw voorkeur wijzigen of zelfs kiezen voor een mix van online en klassikaal. Heeft u de cursus online gevolgd en wilt u later alsnog de cursus klassikaal volgen? Dat kan. Kosteloos.

Ook is het mogelijk de cursus incompany te krijgen. Dit is vaak al interessant vanaf 4 cursisten. Bekijk onze incompany pagina voor meer informatie.

* U wordt op een praktische wijze voorbereid op het internationale CISA® examen
* U kunt uzelf profileren als geaccrediteerd professional
* U leert niet alleen de theorie, doch kan de stof ook begrijpen

Voor de mogelijke vervolgstappen kan je terecht op onze [website](http://www.securityacademy.nl) of je kan telefonisch contact met ons opnemen.

Deze CISA® cursus is bedoeld voor cursisten die de taak krijgen of hebben om aan de slag te gaan als
IT-auditor. Denk aan operational auditors, security officers, alle soorten accountants en financieel professionals.

Hoewel het CISA® examen niet heel technisch is, wordt wel verondersteld dat de cursist een basiskennis heeft van security & techniek. De cursus [IT-Security Foundation](https://www.securityacademy.nl/opleidingen-overzicht/seco-institute-certification-tracks/it-security-certification-track/it-security-foundation/) verschaft deze basiskennis die noodzakelijk is voor het CISA® examen. Deze cursus is optioneel en zit niet standaard in de
CISA® cursussen. Het niveau van deze cursus is mbo/hbo.

Praktisch toepasbare kennis, overgedragen door praktijkdocenten

Blijf op de hoogte van nieuwe ervaringen
Er zijn nog geen ervaringen.
Deel je ervaring
Heb je ervaring met deze cursus? Deel je ervaring en help anderen kiezen. Als dank voor de moeite doneert Springest € 1,- aan Stichting Edukans.

Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.

Download gratis en vrijblijvend de informatiebrochure

(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)

Heb je nog vragen?

(optioneel)
We slaan je gegevens op om je via e-mail en evt. telefoon verder te helpen.
Meer info vind je in ons privacybeleid.