De Interculturele Mediator
placeNieuwe Gracht 74, 2011 NJ Haarlem 21 sep. 2026 |
Of u nu een buurtbemiddelaar bent, een echtscheidingsbemiddelaar, een business mediator of een arbeidsmediator: mediators van allerlei pluimage hebben te maken met diversiteit aan de mediationtafel. Culturele verschillen kunnen misverstanden geven in de communicatie.
De mediator heeft steeds vaker te maken met conflicten waaraan cultuurverschillen ten grondslag liggen. We zien steeds meer diversiteit in de samenleving en op de werkvloer ontstaan. Ook wordt er in het bedrijfsleven steeds vaker internationaal samengewerkt. Voor mediators een uitdaging om cliënten uit verschillende culturen, achtergronden en nationaliteiten professioneel te kunnen begeleiden. Deze training helpt u gericht verd…
Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.
Of u nu een buurtbemiddelaar bent, een echtscheidingsbemiddelaar, een business mediator of een arbeidsmediator: mediators van allerlei pluimage hebben te maken met diversiteit aan de mediationtafel. Culturele verschillen kunnen misverstanden geven in de communicatie.
De mediator heeft steeds vaker te maken met conflicten waaraan cultuurverschillen ten grondslag liggen. We zien steeds meer diversiteit in de samenleving en op de werkvloer ontstaan. Ook wordt er in het bedrijfsleven steeds vaker internationaal samengewerkt. Voor mediators een uitdaging om cliënten uit verschillende culturen, achtergronden en nationaliteiten professioneel te kunnen begeleiden. Deze training helpt u gericht verder in het doen van effectieve interventies in een interculturele setting.
Praktische informatie
Duur: 1 dag
Datum: Vrijdag 27 september 2019
Tijd: van 9.30 uur tot 17.00 uur
Locatie: Nieuwe Gracht 74 in Haarlem
Kosten: € 550,- per persoon (geen btw verschuldigd)
Erkenning: 6 MfN PE punten in cat. 1a per dag
Deze training wordt ook in-company aangeboden.
Na deze training
Heeft u overzicht van mogelijkheden en moeilijkheden bij verschillende soorten conflicten, waaronder:
- Arbeidsgeschillen met een interculturele lading
- Zakelijke geschillen met internationale transacties
- Verschillende conflictpercepties- en strategieën
Heeft u zich een aantal belangrijke interculturele vaardigheden eigen gemaakt en kunt u daar doelgericht mee om te kunnen gaan, zoals:
- Het lezen en decoderen van de verpakking ( wat zegt men, wat bedoelt men en welke waarden liggen eraan ten grondslag)
- Het werken met analyse tools voor interculturele setting
- Het onderscheiden van persoon en context
- Beschikt u over meer inzicht en concrete handvatten die u tijdens interculturele mediations kunt toepassen
- Is uw vertrouwen in de effectiviteit van uw interventies tijdens interculturele mediations toegenomen
Programma
Module 1:
- Hoe ziet intercultureel conflictgedrag eruit?
- Theorie en visie op interculturele mediation
- Tools voor de interculturele mediator
- Interculturele sensitiviteit
- Casus
Module 2:
- Tools voor de mediator
- Oefenen van vaardigheden
- Valkuilen en missers
- Interculturele mediation en conflicthantering binnen organisaties
Onze trainingen krijgen als rapportcijfer een ruime 9 van onze cursisten.
Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.




