Glasvezel inspectie, beheer en onderhoud in datacenters en datanetwerken (Klict 30322)

Niveau
Tijdsduur
Logo van Klict B.V.

Tip: meer info over het programma, startdatum, prijs, en inschrijven? Download de brochure!

Startdata en plaatsen

Er zijn nog geen startdata bekend voor dit product.

Klict B.V. biedt haar producten standaard aan in de volgende regio's: Utrecht

Beschrijving

In-company opleidingen van Klict worden door het hele land gegeven doordat we gebruik maken van mobiele praktijk opleidingsruimten. Open inschrijvingen doet Klict veelal in of bij de eigen lokatie te Ophemert. (te vinden nabij knooppunt Deil, kruising A15 en A2)

Doelgroep

Netwerkbeheerders, datacenter medewerkers, personen werkzaam in glasvezelnetwerken en monteurs die meer willen weten over hoe men een glasvezelnetwerk kan inspecteren, beheren en onderhouden. Ook het vinden en oplossen van eenvoudige storingen wordt behandeld. De opgedane kennis kan ook heel goed worden toegepast in een datanetwerk of FttH PoP met hierin glasvezelverbindingen.

Duur: 1 dag   Groepsgrootte: 8 personen

Cursusdoelen

Tijdens de cursus maakt de cursist kennis met:

  • basisbegrippen glasvezel
  • glasvezelconnectoren en bekabeling
  • meetnormen, klassen en categorieën
  • nieuwe vezels, OM4, buig ongevoelige vezels multimode en singlemode
  • nieuwe connectoren, meer vezels per …

Lees de volledige beschrijving

Veelgestelde vragen

Er zijn nog geen veelgestelde vragen.  

Nog niet gevonden wat je zocht? Bekijk deze onderwerpen: Glasvezeltechniek, Elektrische installatie, Elektrotechniek, Elektriciteitsvoorziening en Elektrisch schakelen.

In-company opleidingen van Klict worden door het hele land gegeven doordat we gebruik maken van mobiele praktijk opleidingsruimten. Open inschrijvingen doet Klict veelal in of bij de eigen lokatie te Ophemert. (te vinden nabij knooppunt Deil, kruising A15 en A2)

Doelgroep

Netwerkbeheerders, datacenter medewerkers, personen werkzaam in glasvezelnetwerken en monteurs die meer willen weten over hoe men een glasvezelnetwerk kan inspecteren, beheren en onderhouden. Ook het vinden en oplossen van eenvoudige storingen wordt behandeld. De opgedane kennis kan ook heel goed worden toegepast in een datanetwerk of FttH PoP met hierin glasvezelverbindingen.

Duur: 1 dag   Groepsgrootte: 8 personen

Cursusdoelen

Tijdens de cursus maakt de cursist kennis met:

  • basisbegrippen glasvezel
  • glasvezelconnectoren en bekabeling
  • meetnormen, klassen en categorieën
  • nieuwe vezels, OM4, buig ongevoelige vezels multimode en singlemode
  • nieuwe connectoren, meer vezels per connector, 40Gbps en 100Gbps verbindingen (LC en MPO)
  • inspecteren van glasvezelverbindingen m.b.v. een inspectiemicroscoop
  • onderhouden en reinigen van glasvezelverbindingen
  • controleren en oplossen van eenvoudige storingen m.b.v. een Visual Fault Locator
  • meetbegrippen, dB, dBm, demping en reflectie
  • eenvoudige metingen uitvoeren met bron en ontvangers (demping meetset)
  • reflectiemetingen, begrippen OTDR, demo OTDR

Cursusopbouw

Tijdens de eendaagse training zal de cursist naast een basiskennis glasvezeltechniek, veel leren over een aanwezig glasvezelnetwerk. Hij leert hierin zelfstandig controles uit te voeren, kleine storingen op te lossen en preventief en correctief onderhoud te plegen. Daarnaast is hij in staat om eenvoudige metingen te verrichten en meetrapporten te kunnen lezen van derden.

Voorkennis

De deelnemer dient bij voorkeur een MBO, niveau 3 werk -en denkniveau te hebben.

Afsluiting

De deelnemer ontvangt bij voldoende resultaat een bewijs van deelname.

Blijf op de hoogte van nieuwe ervaringen

Er zijn nog geen ervaringen.

Deel je ervaring

Heb je ervaring met deze cursus? Deel je ervaring en help anderen kiezen. Als dank voor de moeite doneert Springest € 1,- aan Stichting Edukans.

Er zijn nog geen veelgestelde vragen.  

Download gratis en vrijblijvend de informatiebrochure

Aanhef
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
We slaan je gegevens op, en delen ze met Klict B.V., om je via e-mail en evt. telefoon verder te helpen. Meer info vind je in ons privacybeleid.